خانه / اخبار / محبوب ترین نسخه ی آندروید چیست؟

محبوب ترین نسخه ی آندروید چیست؟

گوگل آخرین وضعیت آماری نسخه های مختلف اندروید را اعلام کرد و نسخه هفتم از این سیستم عامل هنوز در این لیست دیده نمی شود. آمار ارائه شده مربوط به ماه میلادی گذشته هستند و علت عدم حضور آن در لیست یاد شده نیز همین است. در این چارت تنها نسخه هایی به نمایش کشیده می شوند که بالاتر از یک دهم درصد از اکوسیستم اندروید را به خود اختصاص داده باشند و «Nougat» هنوز به چنین نقطه ای نرسیده است.

آمار محبوبیت نسخه های آندروید در بین کاربران

اکنون اندروید مارشملو  ۱۸.۷ درصد از اکوسیستم اندروید را به خود اختصاص داده که می توان گفت رقم مناسبی پس از یک سال است. از سوی دیگر نسخه پنجم این سیستم عامل موسوم به لالی پاپ با ۳۵ درصد در ابتدای جدول جای گرفته است.

جای تعجب دارد که «کیت کت» بیش از دو سال عمر دارد و هنوز ۲۷.۷ درصد از این اکوسیستم را در اختیار گرفته. در چارت فوق می توانید Froyo را مشاهده کنید که تنها یک دهم درصد را به خود اختصاص داده و شاید در چارت بعدی حضور نداشته باشد.

آمار محبوبیت نسخه های آندروید در بین کاربران

گوگل اندازه نمایشگرهایی که در محصولات مختلف اندرویدی مورد استفاده قرار داشته اند را هم ذکر کرده و عنوان نموده که حدود ۹۰ درصد از دستگاه ها به نمایشگری با اندازه «معمول» مجهز بوده اند در حالی که محصولاتی که با علامت «بزرگ» مشخص شده اند و بیانگر فبلت ها هستند، سهمی ۷.۴ درصدی داشته اند. در نهایت هم ۳.۹ درصد سهم تبلت ها شده است.

درباره ی سروش

سروش
چند وقتی هست که در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و مدیریت کسب و کار های آنلاین کار می کنم . در زمینه طراحی وب سایت هم یه چیزایی می دونم و در این وب سایت طراحی قالب و سئو را انجام میدم. لیوآن را دنبال کنید. من و گروهمون با لیوآن اومدیم تا شگفتی بسازیم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *