خانه / بهداشت و سلامت / سرطان مثانه بیشتر از پیش

سرطان مثانه بیشتر از پیش

شیوع بیشتر سرطان مثانه در بین مردم ایران

در طی چند سال گذشته با افزایش آمار سرطان در ایران ، شاهد این بوده ایم که سرطان مثانه بیش تر از روال معمولی افزایش آمار سرطان شایع شده است ، این بار با تیم سلامت و پزشکی لیو آن این موضوع را بیشتر بررسی کرده ایم.

سرطان مثانه در ایران شیوع بسیاری دارد که متأسفانه از دلایل عمده آن استعمال سیگار و سایر مواد دخانی است اما در میان مبتلایان نیز افرادی نیز با سابقه مصرف سیگار یافت می‌شوند.درمان به سن و علائم بیماری بستگی دارد، همچنین در سرطان مثانه در موارد شدید این عضو از بدن خارج می‌شود که عمل جراحی بسیار سنگینی است.
شیوع سرطان پروستات در دو دهه اخیر در کشور به علت آزمایش‌های تشخیصی دقیق است و تومور‌های کلیه در ایران مانند دیگر نقاط دنیا شایع است که درمان آن‌ها به بهترین صورت انجام می‌‌شود.

سرطان مثانه در آقایان شایع تر از بانوان

مراقبت از خود و آگاهی بیمار مهمترین نقش را در سلامتی دارد. در کشور ایران سرطان مثانه در بین سرطان‌های ادراری رتبه اول و در کل سرطان‌ها سوم است و سرطان پروستات در جایگاه بعدی قرار دارد.
سرطان مثانه ۲ تا ۵/۲ برابر در آقایان شایع‌تر است که در مناطقی که سیگار و مواد دخانی در بین خانم‌ها رواج پیدا کرده نیز در حال شیوع است. تشخیص آزمایشگاهی، شیوع مصرف مواد دخانی، فعالیت در کارخانه‌های رنگ و شیمیایی از عوامل افزایش آمار سرطان در کشور است.

درباره ی سروش

سروش
چند وقتی هست که در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و مدیریت کسب و کار های آنلاین کار می کنم . در زمینه طراحی وب سایت هم یه چیزایی می دونم و در این وب سایت طراحی قالب و سئو را انجام میدم. لیوآن را دنبال کنید. من و گروهمون با لیوآن اومدیم تا شگفتی بسازیم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *